| Type | Pegboard Display Stand |
|---|---|
| Material | Iron |
| Color | White |
| Mount Type | Floor Mount |
| Distance between Two Holes | 1.9cm/ 0.75 in |
| Number of Wheels | 4 (2 with Brakes) |
| Each Hole Diameter | 5mm/0.2in |
| Product Overall Size | 60*35*170cm/23.62*13.78*66.93in |
Check the listing for details. Pegboard Display Stand Retail Display Stand w/ Hooks Craft Fair Display Rack NEW. Color: White, Condition: New. Listed at 96.18 USD. Specifications Color: White Material: Iron Process: Laser Cutting, High-temperature Baking Paint Mount Type: Floor Mount Assembly Required: Yes Distance between Two Holes: 1.9cm/ 0.75 in Number of Wheels: 4 (2 with Brakes) Each Hole Diameter: 5mm/0.2in Product Overall Size: 60*35*170cm/23.62*13.78*66.93in Package Size: 90*37*12cm/35.43*14.57*4.72in Gross Weight: 10kg/22.05lbs Net Weight: 9.5kg/20.94lbs Package Included 1* Pegboard Display Stand 1* Wrench 1* Screwdriver 1* English Diagram.