| Model Name | Ddb12124W |
|---|---|
| Surface Recommendation | Smooth Surfaces, Concrete, Brick |
| Brand | Colville |
| Maximum Weight Recommendation | 60.0 |
| Part Number | Ddb12124W |
| Style | Art Deco |
| Color | White,24″×24″ |
| Model Number | Ddb12124W |
| Weight Capacity Maximum | 60.0 |
| Material | Plastic |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Unit Count | 1.0 |
| Package Dimensions LxWxH | 16.69x12.56x2.83 Inches |
| Weight | 4.25 Pounds |
Check the listing for details. Pegboard Wall Organizer Kit – Heavy Duty 20lbs Load Bearing, Easy Installatio.... Color: White,24″×24″, Condition: New. Listed at 42.78 USD. Transform Your Space With The Modular Pegboard Kit Tired Of Cluttered Spaces?. The Modular Pegboard Wall Organizer Kit Provides A Sleek, Functional Solution To Organize And Display Your Tools, Accessories, And Creative Materials.