| UPC | 0019428002329 |
|---|---|
| Compatible Brand | Universal |
| Item Width (Interior) | 21.51" |
| Color | Black |
| Item Diameter (Interior) | 7.99" |
| MPN | 1600-000-110 |
| Item Length (Interior) | 16.54" |
| Material | Rigid Plastic |
| Item Length | 19.36" |
| To Fit | Camera |
| Brand | Pelican |
| Type | Cases/Covers |
| Item Height | 24.39" |
| Model | 1600 |
| Features | With Clip, With Foam, With Wheels, Padded, Rugged, Adjustable, Water Resistant |
| Item Width | 8.79" |
| Item Weight | 14.11 lbs |
Check the listing for details. Pelican 1600 Protector Storage Case Waterproof Orange Good Condition AB. Color: Black, Condition: Used. Listed at 139.00 USD. It may show signs of use including scratches, scrapes, and scuffs. It may have tape or sticker residue on the case. It may have pre cut foam in the case. It will be in fully functional condition with all latches, handles, wheels, etc tested and functioning.