| Size | Large |
|---|---|
| Color | Black |
| MPN | SUPER-V-14U |
| Material | Aluminum, Steel, Polyethylene |
| Item Length | 30.6" |
| Rack Unit Height | 14 U |
| To Fit | Rackmounted Electronic Equipment |
| Brand | Pelican |
| Type | Case |
| Item Height | 38.5" |
| Model | SUPER-V-14U |
| Features | Handle, Recessed Wheels, Side Handle |
| Item Width | 28.3" |
| UPC | 825494073602 |
Check the listing for details. Pelican SUPER-V-14U - 14U Rackmount Case - (Black ). Color: Black, Condition: Pre-owned. Listed at 1325.00 USD. Open Box: Cosmetic Wear on Products, Multiple Scratches & discolorations products (SEE ALL PICS), Does not come in original box. Professionally inspected and ready for use. * ---Pelican SUPER-V-14U Case ---Rack Form Factor - 14U ---Rail Placements - Front & Rear ---Carrying/Transport Options - Handle, Recessed Wheels, Slide Handle ---Type of Closure - Latch ---Number of Wheel - 4 ---Material of Construction - Aluminum, Polyethylene, Steel ---Color - Black ---Supported Load - 170 lb.