| Brand | DuraVent |
|---|---|
| Accessory Type | Heating |
| Pack Size | 6 |
| Product Weight (lb) | 1.68 lb |
| Returnable | 90-Day |
| Manufacturer Warranty | Limited Lifetime |
| Product Depth (in) | 4 in |
| Product Height (in) | 10 in |
| Product Width (in) | 4 in |
| UPC | 7445012770702 |
Check the listing for details. Pelletvent for Multi-Fuel 4In. Diameter 90° Elbow. Condition: New. Listed at 57.21 USD. PelletVent is a complete venting system from DuraVent for stoves and inserts that use oil fuel or multi-fuels (including wood pellets, corn, cherry pits, switch grass, coffee husks, walnut shells, soybeans, wheat, sunflower hulls, rapeseed and sugar beets).