| Brand | DuraVent |
|---|---|
| Accessory Type | Pipe |
| Features | Non-adjustable,Twist lock |
| Gauge | 18 |
| Material | Galvanized Steel |
| Orientation | Vertical |
| Pack Size | 6 |
| Pipe Type | Adapter |
| Product Weight (lb) | 2 lb |
| Returnable | 90-Day |
| Use | Pellet |
| Wall Construction | Double Headed |
| Manufacturer Warranty | Limited Lifetime |
| Pipe Diameter (in) | 4 |
| Product Length (in) | 10 in |
| Product Width (in) | 10 in |
| UPC | 313056326339 |
Check the listing for details. Pelletvent for Multi-Fuel 4In. to 6In. Diameter Chimney Adapter. Condition: New. Listed at 102.06 USD. PelletVent is a complete venting system from DuraVent for stoves and inserts that use oil fuel or multi-fuels (including wood pellets, corn, cherry pits, switch grass, coffee husks, walnut shells, soybeans, wheat, sunflower hulls, rapeseed and sugar beets).