| UPC | 0810075990966 |
|---|---|
| Programs | Fitness Test, Target Distance, Weight Loss, Target Calories, Fat Burning, Quick Start, Target Time |
| Usage | Semi-Commercial Use, Home Use, Commercial Use |
| Color | Black |
| MPN | BA01-DC01 |
| Material | Polypropylene, Steel |
| Item Length | 59 in |
| Brand | Peloton |
| Model Year | 2021 |
| Type | Pedal Trainer |
| Measurement Provided | Heart Rate, Speed, Time, Distance |
| Item Height | 53 in |
| Model | Peloton |
| Features | Touchscreen, Training Plan, USB Connection, Magnetic Brake System, Safety Key, Speedometer, Sound System, Body-Fat Analysis, Bottle Holder, Calorie Monitor, Adjustable Seat, LCD-Display |
| Sport/Activity | Gym & Training |
| Item Width | 23 in |
Check the listing for details. Peloton Bike + Accessories. Color: Black, Condition: Used. Listed at 950.00 USD. Peloton + accessories in excellent condition. Comes with the following: -Peloton Bike -Peloton branded bike mat -2 3lb Peloton branded dumbells -Size 39 pair of Peloton branded bike shoes. Pickup only!