| Country of Origin | Poland |
|---|---|
| Brand | Peltor |
| Model | MT13H220A |
| MPN | MT13H220A |
| Color | Black |
| Item Width | 5.5 in |
| Item Length | 4 in |
| UPC | 04054596123090 |
Check the listing for details. Peltor ProTac III MT13H220A, Slim Headset: Electronic Headset (Black). Color: Black, Condition: New, Made in Poland. Listed at 92.98 USD. Auto power off, the headset will turn off after 4 hrs of non-use to save battery. Low-battery warning to inform you when to change batteries. - Battery Life: Approx. Available in both in headband and hard hat attached versions (black).