| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-2794328 |
| MPN | PR-4753-2794328 |
| Color | Silver |
| Type | Washer & Dryer Sets |
| Item Height | 34" |
| Item Width | 24" |
| Item Length | 22" |
| Category | Washer & Dryer Sets |
| Upholstery Fabric | Stainless Steel |
| Set Includes | Pemberly Row 1.6 cu.ft./15 lbs Silver Front Load Washer 15 Progra |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Stainless Steel |
| Firmness | Stainless Steel |
| Frame Material | Stainless Steel |
| Department | Washer & Dryer Sets |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row 1.6 cu.ft./15 lbs Silver Front Load Washer 15 Progra |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508984509 |
Check the listing for details. Pemberly Row 1.6 cu.ft./15 lbs Silver Front Load Washer 15 Programs & Pet Cycle. Color: Silver, Condition: New. Listed at 1230.89 USD. Pet Cycle removes stubborn fur for pet-friendly households. Allergen Cycle eliminates dust and pollen for sensitive users. Child lock safety ensures peace of mind while washing.