| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-2654255 |
| MPN | PR-4753-2654255 |
| Color | White |
| Type | Washer & Dryer Sets |
| Item Height | 34" |
| Item Width | 24" |
| Item Length | 22" |
| Category | Washer & Dryer Sets |
| Upholstery Fabric | Stainless Steel |
| Set Includes | Pemberly Row 1.6 cu.ft./15 lbs White Front load Washer 15 Program |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Stainless Steel |
| Firmness | Stainless Steel |
| Frame Material | Stainless Steel |
| Department | Washer & Dryer Sets |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row 1.6 cu.ft./15 lbs White Front load Washer 15 Program |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508929005 |
Check the listing for details. Pemberly Row 1.6 cu.ft./15 lbs White Front load Washer 15 Programs & Pet Cycle. Color: White, Condition: New. Listed at 1138.48 USD. Achieve peak cleaning performance with Pemberly Row's advanced front load washer, designed for both freestanding and built-in usage. With a 1.62 cu. ft. capacity, this unit tackles tough stains with 16 programs, including specialized cycles for allergens and pet hair removal.