| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-2666175 |
| MPN | PR-4753-2666175 |
| Color | White |
| Type | Washer & Dryer Sets |
| Style | Modern |
| Item Height | 66" |
| Item Width | 24" |
| Item Length | 22" |
| Category | Washer & Dryer Sets |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Stainless Steel |
| Set Includes | Pemberly Row 15lbs Compact 110V Set Washer + Dryer Vented 3.5cf S |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Stainless Steel |
| Firmness | Stainless Steel |
| Frame Material | Stainless Steel |
| Department | Washer & Dryer Sets |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row 15lbs Compact 110V Set Washer + Dryer Vented 3.5cf S |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508200616 |
Check the listing for details. Pemberly Row 15lbs Compact 110V Set Washer + Dryer Vented 3.5cf Sensor. Color: White, Condition: New. Listed at 2090.74 USD. 62 cubic feet (15 lbs). 5 cubic feet (13 lbs). Both of these appliances are compact in size, yet spacious on the interior. Pet Cycle is excellent for dog and cat owners, as it eliminates as much pet hair as possible.