| Material | Aluminum |
|---|---|
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-2183428 |
| MPN | PR-4753-2183428 |
| Color | White |
| Type | Chalkboards/Bulletin Boards |
| Style | Modern |
| Item Height | 72" |
| Item Width | 71" |
| Item Length | 14" |
| Category | Chalkboards/Bulletin Boards |
| Upholstery Fabric | Aluminum |
| Set Includes | Pemberly Row 3 Panel 72" x 24" Mobile Magnetic Whiteboard Cloth P |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Aluminum |
| Firmness | Aluminum |
| Frame Material | Aluminum |
| Department | Chalkboards/Bulletin Boards |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row 3 Panel 72" x 24" Mobile Magnetic Whiteboard Cloth P |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508084544 |
Check the listing for details. Pemberly Row 3 Panel 72" x 24" Mobile Magnetic Whiteboard Cloth Partition. Color: White, Condition: New. Listed at 533.69 USD. Whiteboard Surface accepts magnets to display written notes. You'll have a creative space when people stop by your desk or office to formulate ideas. Product Weight : 36.4 lbs. Style: Modern. Dual-Wheel Locking Casters.