| Country of Manufacture | Thailand |
|---|---|
| Material | Solid Wood |
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-1663119 |
| MPN | PR-1663119 |
| Color | Walnut |
| Type | Dining Sets |
| Style | Transitional |
| Item Height | 30" |
| Item Width | 48" |
| Item Length | 30" |
| Category | Dining Sets |
| Upholstery Fabric | Solid Wood |
| Set Includes | Pemberly Row 3-Piece Drop Lift Solid Wood Dining Set in Antique W |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Solid Wood |
| Firmness | Solid Wood |
| Frame Material | Solid Wood |
| Department | Dining Sets |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row 3-Piece Drop Lift Solid Wood Dining Set in Antique W |
| Installation | Yes |
| UPC | 195493910230 |
Check the listing for details. Pemberly Row 3-Piece Drop Lift Solid Wood Dining Set in Antique Walnut. Color: Walnut, Condition: New. Listed at 360.26 USD. Pemberly Row Drop Leaf Dining Table is functional and space saving perfect for kitchen or small area. Features pull out leg to support the large table leaf which accommodates up to 6 people. Drop leaf size is 17.95"W x 29.92"D. 3-Pc Table & Chairs Set.