| Country of Manufacture | United States |
|---|---|
| Material | Engineered Wood |
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-2459381 |
| MPN | PR-4753-2459381 |
| Color | White |
| Type | Laundry |
| Style | Contemporary |
| Item Height | 62" |
| Item Width | 44" |
| Item Length | 25" |
| Category | Laundry |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Engineered Wood |
| Set Includes | Pemberly Row 3 Piece Laundry Room Storage Set in White - Engineer |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Engineered Wood |
| Firmness | Engineered Wood |
| Frame Material | Engineered Wood |
| Department | Laundry |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row 3 Piece Laundry Room Storage Set in White - Engineer |
| Installation | Yes |
| UPC | 195493918694 |
Check the listing for details. Pemberly Row 3 Piece Laundry Room Storage Set in White - Engineered Wood. Color: White, Condition: New. Listed at 870.04 USD. A Wall Mounted Cabinet also features one fixed shelf and one adjustable shelf for flexible, space-saving storage. Bundle includes: Laundry Room Wall Cabinet with Doors and Shelves, Narrow Linen Tower with Door, Laundry Room Storage Cabinet with Drawers.