| Country of Manufacture | Malaysia |
|---|---|
| Material | Solid Wood |
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-1663139 |
| MPN | PR-1663139 |
| Color | Walnut |
| Type | Pub Sets |
| Style | Transitional |
| Item Height | 39" |
| Item Width | 34" |
| Item Length | 34" |
| Category | Pub Sets |
| Upholstery Fabric | Solid Wood |
| Set Includes | Pemberly Row 3-Piece Round Transitional Solid Wood Pub Set in Ant |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Solid Wood |
| Firmness | Solid Wood |
| Frame Material | Solid Wood |
| Department | Pub Sets |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row 3-Piece Round Transitional Solid Wood Pub Set in Ant |
| Installation | Yes |
| UPC | 680270380394 |
Check the listing for details. Pemberly Row 3-Piece Round Transitional Solid Wood Pub Set in Antique Walnut. Color: Walnut, Condition: New. Listed at 400.99 USD. Refined details and casual elegance best describe this pub-style table with slightly flared legs. 3-Pc Table & Stools Set. Finish: Antique walnut. Material: Solid wood. Table Weight: 33.8 lbs.