| Country of Manufacture | Vietnam |
|---|---|
| Material | Wood |
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-2938930 |
| MPN | PR-4753-2938930 |
| Color | White |
| Type | Dining Sets |
| Item Height | 36" |
| Item Width | 47" |
| Item Length | 24" |
| Category | Dining Sets |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Wood |
| Set Includes | Pemberly Row 3-Piece Solid Wood Counter Height Dining Set White |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Wood |
| Firmness | Wood |
| Frame Material | Wood |
| Department | Dining Sets |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row 3-Piece Solid Wood Counter Height Dining Set White |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508560338 |
Check the listing for details. Pemberly Row 3-Piece Solid Wood Counter Height Dining Set White and Gray. Color: White, Condition: New. Listed at 346.63 USD. The sleek pub table in pure white provides a sturdy and stylish foundation for casual dining and entertaining. A row of silver nailhead trim adds a subtle bohemian accent, blending seamlessly with traditional and modern interiors.