| Country of Manufacture | Thailand |
|---|---|
| Material | Solid Wood |
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-19812 |
| MPN | PR-19812 |
| Color | Natural |
| Type | Dinette Sets |
| Style | Transitional |
| Item Height | 33" |
| Item Width | 30" |
| Item Length | 29" |
| Category | Dinette Sets |
| Upholstery Fabric | Solid Wood |
| Set Includes | Pemberly Row 3-Piece Solid Wood Mobile Breakfast Dinette Set in N |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Solid Wood |
| Firmness | Solid Wood |
| Frame Material | Solid Wood |
| Department | Dinette Sets |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row 3-Piece Solid Wood Mobile Breakfast Dinette Set in N |
| Installation | Yes |
| UPC | 195493910117 |
Check the listing for details. Pemberly Row 3-Piece Solid Wood Mobile Breakfast Dinette Set in Natural. Color: Natural, Condition: New. Listed at 178.55 USD. The 3-PC Space Saver Set is perfect for the space conscious person who wants to get the most out of their dining area. Material: Solid wood, composite wood. Finish: Natural. Seat Height: 20.79". Set includes one table, 2 stools.