| Country of Manufacture | Thailand |
|---|---|
| Material | Solid Wood |
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-1663115 |
| MPN | PR-4753-1663115 |
| Color | Walnut |
| Type | Dining Sets |
| Style | Transitional |
| Item Height | 32" |
| Item Width | 31" |
| Item Length | 32" |
| Category | Dining Sets |
| Upholstery Fabric | Solid Wood |
| Set Includes | Pemberly Row 3-Piece Transitional Solid Wood Drop Leaf Dining Set |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Solid Wood |
| Firmness | Solid Wood |
| Frame Material | Solid Wood |
| Department | Dining Sets |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row 3-Piece Transitional Solid Wood Drop Leaf Dining Set |
| Installation | Yes |
| UPC | 195493163650 |
Check the listing for details. Pemberly Row 3-Piece Transitional Solid Wood Drop Leaf Dining Set in Walnut. Color: Walnut, Condition: New. Listed at 214.20 USD. Add convenience and charm to your kitchen or breakfast nook with the Pemberly Row 3-piece Set. A drop leaf supported by pull-out side panels can be opened to create a dining table for two. Or pull up two more stools for a couple of guests.