| Country of Manufacture | Thailand |
|---|---|
| Material | Wood |
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-423262 |
| MPN | PR-423262 |
| Color | Walnut |
| Type | Dining Sets |
| Style | Transitional |
| Item Height | 35" |
| Item Width | 39" |
| Item Length | 30" |
| Category | Dining Sets |
| Upholstery Fabric | Wood |
| Set Includes | Pemberly Row 3-Piece Transitional Wood Kitchen Dining Set in Anti |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Wood |
| Firmness | Wood |
| Frame Material | Wood |
| Department | Dining Sets |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row 3-Piece Transitional Wood Kitchen Dining Set in Anti |
| Installation | Yes |
| UPC | 680270382527 |
Check the listing for details. Pemberly Row 3-Piece Transitional Wood Kitchen Dining Set in Antique Walnut. Color: Walnut, Condition: New. Listed at 335.25 USD. Finish: Antique walnut. This versatile high kitchen island table is space saving and functional. A leaf is folded down for space saving and when in use lift up the leaf for an extension of top surface and supported by a pull out leg.