| Country of Manufacture | Malaysia |
|---|---|
| Material | Engineered Wood |
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-2950182 |
| MPN | PR-4753-2950182 |
| Color | Brown |
| Type | Rack Shelving |
| Style | Contemporary |
| Item Height | 30" |
| Item Width | 24" |
| Item Length | 12" |
| Category | Rack Shelving |
| Upholstery Fabric | Engineered Wood |
| Set Includes | Pemberly Row 3-Tier Compact Multipurpose Shelf Display in Amber P |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Engineered Wood |
| Firmness | Engineered Wood |
| Frame Material | Engineered Wood |
| Department | Rack Shelving |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row 3-Tier Compact Multipurpose Shelf Display in Amber P |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508631526 |
Check the listing for details. Pemberly Row 3-Tier Compact Multipurpose Shelf Display in Amber Pine/Black. Color: Brown, Condition: New. Listed at 52.34 USD. This series of products also includes difference sizes width, height and different fun colors. It is proven to be the most popular RTA furniture due to its functionality, price, and the no hassle assembly.