| Country of Manufacture | Malaysia |
|---|---|
| Material | Engineered Wood |
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-2950058 |
| MPN | PR-4753-2950058 |
| Color | Brown |
| Type | Rack Shelving |
| Style | Contemporary |
| Item Height | 30" |
| Item Width | 12" |
| Item Length | 12" |
| Category | Rack Shelving |
| Upholstery Fabric | Engineered Wood |
| Set Includes | Pemberly Row 3-Tier Corner Display Rack Multipurpose in Amber Pin |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Engineered Wood |
| Firmness | Engineered Wood |
| Frame Material | Engineered Wood |
| Department | Rack Shelving |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row 3-Tier Corner Display Rack Multipurpose in Amber Pin |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508632998 |
Check the listing for details. Pemberly Row 3-Tier Corner Display Rack Multipurpose in Amber Pine/Black. Color: Brown, Condition: New. Listed at 42.36 USD. Suitable for rooms needing vertical storage area. It is proven to be the most popular RTA furniture due to its functionality, price, and the no hassle assembly. (2) Smart Design: Easy Assembly and No tools required.