| Material | Plastic |
|---|---|
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-2263131 |
| MPN | PR-4753-2263131 |
| Color | Orange |
| Type | Christmas Trees |
| Style | Contemporary |
| Item Height | 36" |
| Item Width | 25" |
| Item Length | 25" |
| Category | Christmas Trees |
| Upholstery Fabric | Plastic |
| Set Includes | Pemberly Row 36" Plastic Fir Unlit Artificial Christmas Tree in O |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Plastic |
| Firmness | Plastic |
| Frame Material | Plastic |
| Department | Christmas Trees |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row 36" Plastic Fir Unlit Artificial Christmas Tree in O |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508530577 |
Check the listing for details. Pemberly Row 36" Plastic Fir Unlit Artificial Christmas Tree in Orange. Color: Orange, Condition: New. Listed at 74.23 USD. Designed with low ceilings in mind, its compact design fits seamlessly into cozy spaces. Lightweight design at 4.99 lbs for easy storage and setup. Maintenance-free, durable PVC material ensures long-lasting use.