| Return shipping will be paid by | Buyer |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Country of Manufacture | Vietnam |
| Material | Wood |
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-423838 |
| MPN | PR-423838 |
| Color | Espresso |
| Type | Pub Tables |
| Item Height | 41" |
| Item Width | 36" |
| Item Length | 36" |
| Category | Pub Tables |
Check the listing for details. Pemberly Row 36" Round Pub Table in Rich Mocha. Color: Espresso, Condition: New. Listed at 406.81 USD. This beautifully designed Round Pedestal Dining Table constructed in solid wood is perfect for any home decor. Features:Table top - 36 "Butcher block topThis is standard table height for bar height stools - 30" seat heightPedestal base4 feet for maximum supportIncludes: Two 6"-extensions for pedestal baseBar height table adjustable to counter/standard heightSpecifications:Assembled Table Dimensions: 42 "H x 36 "W x 36 "DProduct height: 42"Top Table Diameter: 36"Weight product: 49 lbs.