| Material | Cast Iron |
|---|---|
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-1522595 |
| MPN | PR-4753-1522595 |
| Color | Black |
| Type | Pub Tables |
| Item Height | 43" |
| Item Width | 36" |
| Item Length | 36" |
| Category | Pub Tables |
| Upholstery Fabric | Cast Iron |
| Set Includes | Pemberly Row 36" Round Restaurant Bar Table in Black and Walnut |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Cast Iron |
| Firmness | Cast Iron |
| Frame Material | Cast Iron |
| Department | Pub Tables |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row 36" Round Restaurant Bar Table in Black and Walnut |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508479814 |
Check the listing for details. Pemberly Row 36" Round Restaurant Bar Table in Black and Walnut. Color: Black, Condition: New. Listed at 344.82 USD. [XU-RD-36-WALTB-TR24B-GG]. Finish: Black, Walnut. Walnut Laminate Top. 24" Round Table Base with 4" Dia. Bar Height Column. Top Plate Pre-Welded to Column. Cast Iron Construction. Easy 2-Piece Base Assembly with Single Bolt.