| Country of Manufacture | India |
|---|---|
| Material | Solid Wood |
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-2882038 |
| MPN | PR-4753-2882038 |
| Color | Natural |
| Type | Pub Tables |
| Style | Contemporary |
| Item Height | 42" |
| Item Width | 36" |
| Item Length | 36" |
| Category | Pub Tables |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Solid Wood |
| Set Includes | Pemberly Row 36" Solid Wood Round Bar Table in Distressed Natural |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Solid Wood |
| Firmness | Solid Wood |
| Frame Material | Solid Wood |
| Department | Pub Tables |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row 36" Solid Wood Round Bar Table in Distressed Natural |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508210837 |
Check the listing for details. Pemberly Row 36" Solid Wood Round Bar Table in Distressed Natural Finish. Color: Natural, Condition: New. Listed at 1405.76 USD. Masterfully crafted in India from solid kiln-dried mango wood, the circular table top showcases gorgeous natural wood grain color variation while the flared pedestal base provides clean-lined, solid support.