| Material | Cast Iron |
|---|---|
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-1522459 |
| MPN | PR-4753-1522459 |
| Color | Black |
| Type | Pub Tables |
| Item Height | 43" |
| Item Width | 36" |
| Item Length | 36" |
| Category | Pub Tables |
| Upholstery Fabric | Cast Iron |
| Set Includes | Pemberly Row 36" Square Restarant Bar Table in Black and Mahogany |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Cast Iron |
| Firmness | Cast Iron |
| Frame Material | Cast Iron |
| Department | Pub Tables |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row 36" Square Restarant Bar Table in Black and Mahogany |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508479807 |
Check the listing for details. Pemberly Row 36" Square Restarant Bar Table in Black and Mahogany. Color: Black, Condition: New. Listed at 346.99 USD. Finish: Black, Mahogany. Mahogany Laminate Top. 24" Round Table Base with 4" Dia. Bar Height Column. [XU-MAHTB-3636-TR24B-GG]. Cast Iron Construction. Top Plate Pre-Welded to Column. Easy 2-Piece Base Assembly with Single Bolt.