| Country of Manufacture | Taiwan |
|---|---|
| Material | Wood |
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-2835515 |
| MPN | PR-4753-2835515 |
| Color | Black |
| Type | Dining Sets |
| Style | Modern |
| Item Height | 36" |
| Item Width | 55" |
| Item Length | 18" |
| Category | Dining Sets |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Wood |
| Set Includes | Pemberly Row 4-piece Multipurpose Wood Counter Height Table Set B |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Wood |
| Firmness | Wood |
| Frame Material | Wood |
| Department | Dining Sets |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row 4-piece Multipurpose Wood Counter Height Table Set B |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508015197 |
Check the listing for details. Pemberly Row 4-piece Multipurpose Wood Counter Height Table Set Black. Color: Black, Condition: New. Listed at 403.93 USD. It features clean, crisp design with straight lights and square corners, all in a black finish that blends into surrounding decor in virtually any setting. Two stools are backless, with plush foam cushions and faux leather upholstery.