| Material | Wood |
|---|---|
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-2326189 |
| MPN | PR-4753-2326189 |
| Color | Brown |
| Type | Dining Sets |
| Style | Contemporary |
| Item Height | 28" |
| Item Width | 42" |
| Item Length | 26" |
| Category | Dining Sets |
| Upholstery Fabric | Wood |
| Set Includes | Pemberly Row 5-Pc Compact Solid Wood Dining Set with Table & 4 Ch |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Wood |
| Firmness | Wood |
| Frame Material | Wood |
| Department | Dining Sets |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row 5-Pc Compact Solid Wood Dining Set with Table & 4 Ch |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508510272 |
Check the listing for details. Pemberly Row 5-Pc Compact Solid Wood Dining Set with Table & 4 Chairs in Walnut. Color: Brown, Condition: New. Listed at 365.43 USD. Redefine your dining experience with the Pemberly Row 5-Piece Dining Set, crafted with robust pine wood for exceptional durability. This contemporary set includes a spacious table and four upholstered chairs, designed for comfort and stability.