| Material | Synthetic Poly Rattan |
|---|---|
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-3098439 |
| MPN | PR-4753-3098439 |
| Color | Black |
| Type | Pub Sets |
| Item Height | 43" |
| Item Width | 24" |
| Item Length | 24" |
| Category | Pub Sets |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Synthetic Poly Rattan |
| Set Includes | Pemberly Row 5 Piece Solid Acacia Wood Bar Set in Black/Cream |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Synthetic Poly Rattan |
| Firmness | Synthetic Poly Rattan |
| Frame Material | Synthetic Poly Rattan |
| Department | Pub Sets |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row 5 Piece Solid Acacia Wood Bar Set in Black/Cream |
| Installation | Yes |
| UPC | 826176181455 |
Check the listing for details. Pemberly Row 5 Piece Solid Acacia Wood Bar Set in Black/Cream. Color: Black, Condition: New. Listed at 409.59 USD. Room Type : Garden and terrace. This 5 Piece Garden Bar Set mixes modern style with practicality, making it spot on for any outdoor dining area. The trendy black and cream colors along with sturdy materials create a welcoming vibe, perfect for gatherings on balconies, patios, or gardens.