| Material | Wood |
|---|---|
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-3109578 |
| MPN | PR-4753-3109578 |
| Color | Black |
| Type | Pub Sets |
| Item Height | 41" |
| Item Width | 24" |
| Item Length | 24" |
| Category | Pub Sets |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Wood |
| Set Includes | Pemberly Row 5 Piece Solid Acacia Wood Medium Bar Set in Black |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Wood |
| Firmness | Wood |
| Frame Material | Wood |
| Department | Pub Sets |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row 5 Piece Solid Acacia Wood Medium Bar Set in Black |
| Installation | Yes |
| UPC | 826176193823 |
Check the listing for details. Pemberly Row 5 Piece Solid Acacia Wood Medium Bar Set in Black. Color: Black, Condition: New. Listed at 401.37 USD. Made mostly from solid acacia wood and durable poly rattan, it includes a square bar table and four matching stools, making it a top choice for sipping drinks, hosting friends, or just hanging out in the great outdoors.