| Material | Wood |
|---|---|
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-3099909 |
| MPN | PR-4753-3099909 |
| Color | Brown |
| Type | Pub Sets |
| Item Height | 41" |
| Item Width | 20" |
| Item Length | 43" |
| Category | Pub Sets |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Wood |
| Set Includes | Pemberly Row 5 Piece Solid Acacia Wood Medium Bar Set in Brown |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Wood |
| Firmness | Wood |
| Frame Material | Wood |
| Department | Pub Sets |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row 5 Piece Solid Acacia Wood Medium Bar Set in Brown |
| Installation | Yes |
| UPC | 826176181868 |
Check the listing for details. Pemberly Row 5 Piece Solid Acacia Wood Medium Bar Set in Brown. Color: Brown, Condition: New. Listed at 569.86 USD. Built from solid acacia wood, it's perfect for enhancing outdoor spaces while being tough enough to handle various weather conditions. The rich brown color adds warmth, making it ideal for patios, gardens, or balconies, creating a lovely spot for dining or entertaining.