| Country of Manufacture | Malaysia |
|---|---|
| Material | Wood |
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-2897364 |
| MPN | PR-4753-2897364 |
| Color | Brown |
| Size | Queen Size |
| Type | Bedroom Sets |
| Style | Transitional |
| Item Height | 52" |
| Item Width | 62" |
| Item Length | 85" |
| Category | Bedroom Sets |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Wood |
| Set Includes | Pemberly Row 5-Piece Transitional Wood Queen Bedroom Set in Brown |
| Number of Items in Set | 1 |
| Compatible Mattress Size | Queen Size |
| Countertop Material | Wood |
| Firmness | Wood |
| Frame Material | Wood |
| Department | Bedroom Sets |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row 5-Piece Transitional Wood Queen Bedroom Set in Brown |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508597440 |
Check the listing for details. Pemberly Row 5-Piece Transitional Wood Queen Bedroom Set in Brown Oak. Color: Brown, Condition: New. Listed at 1489.16 USD. It features engineered wood construction with durable laminate surfaces, creating a stylish look with its brown oak wood grain finish. Crisp style enhances the clean lines of a wooden five-piece queen bedroom set with an upholstered headboard.