| Country of Manufacture | Vietnam |
|---|---|
| Material | Wood |
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-2385893 |
| MPN | PR-4753-2385893 |
| Color | Mahogany |
| Type | Dining Sets |
| Style | Traditional |
| Item Height | 30" |
| Item Width | 42" |
| Item Length | 42" |
| Category | Dining Sets |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Wood |
| Set Includes | Pemberly Row 5-piece Wood Kitchen Table Set in Mahogany |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Wood |
| Firmness | Wood |
| Frame Material | Wood |
| Department | Dining Sets |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row 5-piece Wood Kitchen Table Set in Mahogany |
| Installation | Yes |
| UPC | 195493323870 |
Check the listing for details. Pemberly Row 5-piece Wood Kitchen Table Set in Mahogany. Color: Mahogany, Condition: New. Listed at 580.49 USD. The main stylized kitchen dining chairs possess a horizontal back slats, for that simple but harmonious style. 5 pc Pemberly Row set with one kitchen table and 4 cushion seat kitchen chairs in a spectacular mahogany finish.