| Country of Manufacture | Vietnam |
|---|---|
| Material | Wood |
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-2821453 |
| MPN | PR-4753-2821453 |
| Color | Gray |
| Type | Dining Sets |
| Style | Contemporary |
| Item Height | 38" |
| Item Width | 64" |
| Item Length | 38" |
| Category | Dining Sets |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Wood |
| Set Includes | Pemberly Row 5-Piece Wood Rectangle Dining Table Set in Gray |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Wood |
| Firmness | Wood |
| Frame Material | Wood |
| Department | Dining Sets |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row 5-Piece Wood Rectangle Dining Table Set in Gray |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508114371 |
Check the listing for details. Pemberly Row 5-Piece Wood Rectangle Dining Table Set in Gray. Color: Gray, Condition: New. Listed at 836.95 USD. The glossy finish on the tabletop provides heat and water resistance, ensuring easy cleaning and protection from wear. The white and gray veined faux marble top, set against deep espresso legs, creates a contemporary and glamorous ambiance.