| Country of Manufacture | Malaysia |
|---|---|
| Material | Velvet |
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-1996838 |
| MPN | PR-4753-1996838 |
| Color | White |
| Size | Queen Size |
| Type | Headboards |
| Style | Modern |
| Item Height | 24" |
| Item Width | 62" |
| Item Length | 4" |
| Category | Headboards |
| Upholstery Fabric | Velvet |
| Set Includes | Pemberly Row Angular Channel Tufted Velvet Full/Queen Headboard i |
| Number of Items in Set | 1 |
| Compatible Mattress Size | Queen Size |
| Countertop Material | Velvet |
| Firmness | Velvet |
| Frame Material | Velvet |
| Department | Headboards |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row Angular Channel Tufted Velvet Full/Queen Headboard i |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508103184 |
Check the listing for details. Pemberly Row Angular Channel Tufted Velvet Full/Queen Headboard in White. Color: White, Condition: New. Listed at 160.05 USD. Update your bedroom with elegant decor with the Full/Queen Chevron Tufted Performance Velvet Upholstered Headboard. With a squared profile, this full/queen headboard grants a luxurious presence to your bedroom with chevron pattern tufting accents and rich texture.