| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-2882639 |
| MPN | PR-4753-2882639 |
| Color | White |
| Type | Washer & Dryer Sets |
| Item Height | 67" |
| Item Width | 24" |
| Item Length | 22" |
| Category | Washer & Dryer Sets |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Stainless Steel |
| Set Includes | Pemberly Row ANTI CORROSION Stackable Compact Washer 1.6cf+Sensor |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Stainless Steel |
| Firmness | Stainless Steel |
| Frame Material | Stainless Steel |
| Department | Washer & Dryer Sets |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row ANTI CORROSION Stackable Compact Washer 1.6cf+Sensor |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508526334 |
Check the listing for details. Pemberly Row ANTI CORROSION Stackable Compact Washer 1.6cf+Sensor Dryer. Color: White, Condition: New. Listed at 2416.49 USD. Optimize laundry spaces aboard boats and yachts with the Pemberly Row Compact Marine Washer and Dryer Set. ft capacity with 16 specialized settings, including Sanitize and Allergen options, ensuring exceptional cleaning.