| Country of Manufacture | Vietnam |
|---|---|
| Material | Wood |
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-2352105 |
| MPN | PR-4753-2352105 |
| Color | Mahogany |
| Type | Dining Sets |
| Style | Traditional |
| Item Height | 30" |
| Item Width | 36" |
| Item Length | 36" |
| Category | Dining Sets |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Wood |
| Set Includes | Pemberly Row Antique 3-piece Dining Set with Rounded Table in Mah |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Wood |
| Firmness | Wood |
| Frame Material | Wood |
| Department | Dining Sets |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row Antique 3-piece Dining Set with Rounded Table in Mah |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508827424 |
Check the listing for details. Pemberly Row Antique 3-piece Dining Set with Rounded Table in Mahogany. Color: Mahogany, Condition: New. Listed at 430.26 USD. Crafted from premium Asian hardwood, this compact set is accented by a rich mahogany finish, making it a practical and stunning addition to kitchens or dining rooms with limited space. Rich mahogany finish adds warmth and elegance.