| Country of Manufacture | United States |
|---|---|
| Material | Engineered Wood |
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-2762016 |
| MPN | PR-4753-2762016 |
| Color | Mahogany |
| Type | Pub Tables |
| Style | Contemporary |
| Item Height | 42" |
| Item Width | 36" |
| Item Length | 36" |
| Category | Pub Tables |
| Upholstery Fabric | Engineered Wood |
| Set Includes | Pemberly Row Cafe Table Round X Base 42"H Particleboard Black Fra |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Engineered Wood |
| Firmness | Engineered Wood |
| Frame Material | Engineered Wood |
| Department | Pub Tables |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row Cafe Table Round X Base 42"H Particleboard Black Fra |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508227941 |
Check the listing for details. Pemberly Row Cafe Table Round X Base 42"H Particleboard Black Frame Mahogany Top. Color: Mahogany, Condition: New. Listed at 493.61 USD. Need a cozy space to take a break or socialize?. Experience the new Cafe Tables from Pemberly Row. Pemberly Row Cafe Tables are a must have for all cafeterias and breakrooms. Pole connects to base with 1 heavy-duty bolt with thread locker.