| Material | Engineered Wood |
|---|---|
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-2766728 |
| MPN | PR-4753-2766728 |
| Color | White |
| Type | Storage Cabinets |
| Style | Modern |
| Item Height | 32" |
| Item Width | 28" |
| Item Length | 14" |
| Category | Storage Cabinets |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Engineered Wood |
| Set Includes | Pemberly Row Contemporary 28" Alder White MDF Accent Cabinet |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Engineered Wood |
| Firmness | Engineered Wood |
| Frame Material | Engineered Wood |
| Department | Storage Cabinets |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row Contemporary 28" Alder White MDF Accent Cabinet |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508602625 |
Check the listing for details. Pemberly Row Contemporary 28" Alder White MDF Accent Cabinet. Color: White, Condition: New. Listed at 193.63 USD. Crafted of sturdy MDF materials in an alder white finish. This sturdy and compact accent cabinet is designed to give you a flexible storage option wherever you need it, whether it’s for office supplies, closet overflow, or just the various knick-knacks and doo-dads that don’t have a space of their own.