| Material | Metal |
|---|---|
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-1521249 |
| MPN | PR-4753-1521249 |
| Color | White |
| Type | Pub Tables |
| Item Height | 41" |
| Item Width | 33" |
| Item Length | 33" |
| Category | Pub Tables |
| Upholstery Fabric | Metal |
| Set Includes | Pemberly Row Contemporary 33" Square Metal Bar Table in White |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Metal |
| Firmness | Metal |
| Frame Material | Metal |
| Department | Pub Tables |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row Contemporary 33" Square Metal Bar Table in White |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508481473 |
Check the listing for details. Pemberly Row Contemporary 33" Square Metal Bar Table in White. Color: White, Condition: New. Listed at 246.25 USD. A thick brace underneath the top adds extra stability. This all-weather table is great for indoor and outdoor settings. For longevity, care should be taken to protect from long periods of wet weather.