| Country of Manufacture | Malaysia |
|---|---|
| Material | Wood |
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-2411785 |
| MPN | PR-4753-2411785 |
| Color | Black |
| Type | Pub Tables |
| Style | Traditional |
| Item Height | 36" |
| Item Width | 42" |
| Item Length | 42" |
| Category | Pub Tables |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Wood |
| Set Includes | Pemberly Row Contemporary 42" Extendable Wood Pub Table in Black |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Wood |
| Firmness | Wood |
| Frame Material | Wood |
| Department | Pub Tables |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row Contemporary 42" Extendable Wood Pub Table in Black |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508044845 |
Check the listing for details. Pemberly Row Contemporary 42" Extendable Wood Pub Table in Black. Color: Black, Condition: New. Listed at 723.58 USD. Solid handcrafted hardwood drop leaf pub table. Materials: Malaysian oak, wood scoring and rub through, natural wood grain color variation. Distressed antique black with cherry base and distressed cherry finish top.