| Country of Manufacture | Vietnam |
|---|---|
| Material | Wood |
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-2829254 |
| MPN | PR-4753-2829254 |
| Color | Distressed Oak |
| Type | Pub Tables |
| Style | Contemporary |
| Item Height | 42" |
| Item Width | 30" |
| Item Length | 30" |
| Category | Pub Tables |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Wood |
| Set Includes | Pemberly Row Contemporary 42" Height Pub Table - Distressed Brush |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Wood |
| Firmness | Wood |
| Frame Material | Wood |
| Department | Pub Tables |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row Contemporary 42" Height Pub Table - Distressed Brush |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508242784 |
Check the listing for details. Pemberly Row Contemporary 42" Height Pub Table - Distressed Brushed Oak. Color: Distressed Oak, Condition: New. Listed at 216.39 USD. It’s made from sturdy hardwood and veneers with decorative touches, like the carved apron and the claw and ball feet. Assembly Required : Yes. Wood veneer tabletop in sunburst design.