| Country of Manufacture | Vietnam |
|---|---|
| Material | Solid Wood |
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-2599417 |
| MPN | PR-4753-2599417 |
| Color | Cherry |
| Type | Dining Sets |
| Style | Traditional |
| Item Height | 36" |
| Item Width | 42" |
| Item Length | 42" |
| Category | Dining Sets |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Solid Wood |
| Set Includes | Pemberly Row Contemporary 5-Piece Solid Wood Counter Set in Brown |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Solid Wood |
| Firmness | Solid Wood |
| Frame Material | Solid Wood |
| Department | Dining Sets |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row Contemporary 5-Piece Solid Wood Counter Set in Brown |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508206885 |
Check the listing for details. Pemberly Row Contemporary 5-Piece Solid Wood Counter Set in Brown. Color: Cherry, Condition: New. Listed at 685.12 USD. Enjoy 4 Person Dining with the Pemberly Row 42" Round Counter Dining Set. The substantial wood dining table apron supports a beautiful table top enhanced with fancy face reverse diamond patterned veneers.