| Country of Manufacture | Malaysia |
|---|---|
| Material | Engineered Wood |
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-2949891 |
| MPN | PR-4753-2949891 |
| Color | White |
| Type | Rack Shelving |
| Style | Contemporary |
| Item Height | 38" |
| Item Width | 24" |
| Item Length | 11" |
| Category | Rack Shelving |
| Upholstery Fabric | Engineered Wood |
| Set Includes | Pemberly Row Contemporary Bookcase Display Shelf in 4-Tier in Whi |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Engineered Wood |
| Firmness | Engineered Wood |
| Frame Material | Engineered Wood |
| Department | Rack Shelving |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row Contemporary Bookcase Display Shelf in 4-Tier in Whi |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508632011 |
Check the listing for details. Pemberly Row Contemporary Bookcase Display Shelf in 4-Tier in White. Color: White, Condition: New. Listed at 65.30 USD. Each shelf is progressively deeper than the one above, allowing for a range of item sizes. The bookcase has lightweight construction for easy moving and rearranging. The Pemberly Row Bookcase Display Shelf is a stylish and practical choice that wont disappoint.