| Country of Manufacture | Malaysia |
|---|---|
| Material | Fabric |
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-2882460 |
| MPN | PR-4753-2882460 |
| Color | Purple |
| Size | King Size |
| Type | Headboards |
| Style | Modern |
| Item Height | 47" |
| Item Width | 88" |
| Item Length | 4" |
| Category | Headboards |
| Upholstery Fabric | Fabric |
| Set Includes | Pemberly Row Contemporary Performance Velvet King Headboard in Mu |
| Number of Items in Set | 1 |
| Compatible Mattress Size | King Size |
| Countertop Material | Fabric |
| Firmness | Fabric |
| Frame Material | Fabric |
| Department | Headboards |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row Contemporary Performance Velvet King Headboard in Mu |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508599215 |
Check the listing for details. Pemberly Row Contemporary Performance Velvet King Headboard in Mulberry. Color: Purple, Condition: New. Listed at 257.47 USD. Bring modern elegance to your bedroom with the Performance Velvet Headboard. Assembly required. Padded Headboard. Performance Velvet. Assembly Required.