| Material | Fabric |
|---|---|
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-2620368 |
| MPN | PR-4753-2620368 |
| Color | Black |
| Type | Ottomans |
| Style | Transitional |
| Item Height | 17" |
| Item Width | 20" |
| Item Length | 20" |
| Category | Ottomans |
| Upholstery Fabric | Fabric |
| Set Includes | Pemberly Row Contemporary Round Storage Ottoman in Black Fabric |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Fabric |
| Firmness | Fabric |
| Frame Material | Fabric |
| Department | Ottomans |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row Contemporary Round Storage Ottoman in Black Fabric |
| Installation | Yes |
| UPC | 195493924220 |
Check the listing for details. Pemberly Row Contemporary Round Storage Ottoman in Black Fabric. Color: Black, Condition: New. Listed at 126.91 USD. Perfect for small spaces, this ottoman can be paired with your favorite sofa chair or used as a beautiful decorative accent piece. The top of the ottoman lid showcases fine stitching and luxurious button tufting for a neat and firm finish.