| Country of Manufacture | Colombia |
|---|---|
| Material | Engineered Wood |
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-2908104 |
| MPN | PR-4753-2908104 |
| Color | White |
| Type | Storage Cabinets |
| Style | Modern |
| Item Height | 27" |
| Item Width | 26" |
| Item Length | 12" |
| Category | Storage Cabinets |
| Upholstery Fabric | Engineered Wood |
| Set Includes | Pemberly Row Contemporary Storage Cabinet Engineered Wood Wall Wh |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Engineered Wood |
| Firmness | Engineered Wood |
| Frame Material | Engineered Wood |
| Department | Storage Cabinets |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row Contemporary Storage Cabinet Engineered Wood Wall Wh |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508527775 |
Check the listing for details. Pemberly Row Contemporary Storage Cabinet Engineered Wood Wall White. Color: White, Condition: New. Listed at 127.07 USD. Its modern design adds sophistication while maximizing functionality in your living space. Crafted from durable white manufactured wood. Easy wall mounting for a sleek, space-saving solution.