| Material | Fabric |
|---|---|
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-1746755 |
| MPN | PR-4753-1746755 |
| Color | Beige |
| Size | Full Size |
| Type | Headboards |
| Item Height | 56" |
| Item Width | 57" |
| Item Length | 3" |
| Category | Headboards |
| Upholstery Fabric | Fabric |
| Set Includes | Pemberly Row Contemporary Tufted Full Panel Headboard in Beige |
| Number of Items in Set | 1 |
| Compatible Mattress Size | Full Size |
| Countertop Material | Fabric |
| Firmness | Fabric |
| Frame Material | Fabric |
| Department | Headboards |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row Contemporary Tufted Full Panel Headboard in Beige |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508386686 |
Check the listing for details. Pemberly Row Contemporary Tufted Full Panel Headboard in Beige. Color: Beige, Condition: New. Listed at 177.74 USD. If you like reading or using your tablet or laptop in bed, you need a headboard to provide extra support. A headboard gives your room a very personal touch and allows you to show off your style. The slim panel will make your room feel more spacious.