| Country of Manufacture | Vietnam |
|---|---|
| Material | Wood |
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-2784678 |
| MPN | PR-4753-2784678 |
| Color | Brown |
| Size | King Size |
| Type | Headboards |
| Style | Traditional |
| Item Height | 60" |
| Item Width | 84" |
| Item Length | 4" |
| Category | Headboards |
| Upholstery Fabric | Wood |
| Set Includes | Pemberly Row Contemporary Wood King Panel Headboard in Dark Brown |
| Number of Items in Set | 1 |
| Compatible Mattress Size | King Size |
| Countertop Material | Wood |
| Firmness | Wood |
| Frame Material | Wood |
| Department | Headboards |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row Contemporary Wood King Panel Headboard in Dark Brown |
| Installation | Yes |
| UPC | 195493979701 |
Check the listing for details. Pemberly Row Contemporary Wood King Panel Headboard in Dark Brown. Color: Brown, Condition: New. Listed at 621.91 USD. Those drawn to the warm feel of traditional interiors love how this panel headboard suits their style. Rustic finish is rich with character, while high headboard makes an impressive stance. Beveled panel framing reflects beauty in the details.