| Country of Manufacture | United States |
|---|---|
| Material | Wood |
| Brand | Pemberly Row |
| Model | PR-4753-2166230 |
| MPN | PR-4753-2166230 |
| Color | Natural |
| Type | Pub Tables |
| Style | Transitional |
| Item Height | 36" |
| Item Width | 45" |
| Item Length | 45" |
| Category | Pub Tables |
| Upholstery Fabric | Wood |
| Set Includes | Pemberly Row Counter Height Transitional Wood Pub Table in Natura |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Wood |
| Firmness | Wood |
| Frame Material | Wood |
| Department | Pub Tables |
| Compatible Brand | Pemberly Row |
| Product | Pemberly Row Counter Height Transitional Wood Pub Table in Natura |
| Installation | Yes |
| UPC | 198508869752 |
Check the listing for details. Pemberly Row Counter Height Transitional Wood Pub Table in Natural. Color: Natural, Condition: New. Listed at 641.56 USD. Enhance your gatherings with the durable and stylish solid wood pub table from Pemberly Row, finished with a premium grade lacquer for a polished rustic look. Solid, U.S. grown genuine lodge pole pine wood.